
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.02 mm |
| Width | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Output Current | 10 mA |
| Output Type | Analog Voltage |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 10 mA |
| Max Supply Current | 4.5 mA |
| Sensing Method | Hall Effect |
| Sensing Range | ±100 mT |
| RoHS | Compliant |
Stock: 310
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.20347 | $2.03470 |
| 25 | $0.19827 | $4.95675 |
| 50 | $0.19321 | $9.66050 |
| 100 | $0.18381 | $18.38100 |
| 300 | $0.17415 | $52.24500 |
| 500 | $0.16500 | $82.50000 |
| 1000 | $0.15730 | $157.30000 |
| 3000 | $0.13764 | $412.92000 |
